ELECTRIFICARE CFR - NO LIMIT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Protestul spontan

+2
simplev
Admin
6 participanți

In jos

Protestul spontan Empty Protestul spontan

Mesaj  Admin Joi 19 Mai 2011, 1:19 am

dupa ziua de ieri, in care aproximativ toate centrele au protestat, nu ne-am ales cu mare lucru...astept informatii din toata tara
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  simplev Joi 19 Mai 2011, 2:41 am

Facem o mare greseala sa revenim la munca daca ne achita tot avansul +30% din lichidare.
Sa nu ne lasam intimidati.

simplev

Mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  acarul_paun Joi 19 Mai 2011, 3:03 am

oare ce s-a intamplat cu banii nostri pana acum? unde s-au "pierdut" si in contul cui?
acarul_paun
acarul_paun

Mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Amenintari

Mesaj  ElefistulCrocobazdugat Vin 20 Mai 2011, 7:56 pm

Amenintari, nemotivate, lista cu protestatarii certuta de Bucuresti si dosar de cercetare! Aceasta este reactia directorilor, in locul unui dialog deschis si fair-play intr-e parteneri! Pentru ca TREBUIE sa inteleaga odata pentru totdeauna ca suntem parteneri[b] si nu supusii lor!
ElefistulCrocobazdugat
ElefistulCrocobazdugat

Mesaje : 24
Puncte : 44
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/05/2011
Varsta : 58
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Dum 22 Mai 2011, 3:12 am

inca se cred pe vremea lui ceusescu...conducere dictatoriala...nu vor sa inteleaga ca au apus acele vremuri si ca nu vom mai ceda la presiuni
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Braila Lun 23 Mai 2011, 8:35 am

Dupa cum se stie,in urma protestului de saptamina trecuta,administratia ne-a "suntat" 70% din lichidare.Poate ca nu e vina dumnealor,sau poate ca da.
Am mai spus pe un forum si o repet:singura solutie ar fi sa protestam pina cind administratia Electrificare CFR sau administratia CNCF vor spune oficial(adica scris,negru pe alb,nu vorbe) care este situatia societatii si ce e de facut.
Problema intirzierilor salariale nu este noua,ba mai mult,se agraveaza de la o luna la alta.
Administratia ar trebui sa anunte eventuale restructurari,ca sa stie omul din timp ce e de facut.
Solutia redresarii nu este sa dai afara 100-200 de oameni o data la 3-4 luni.In curind,daca se mentine aceasta stare de tensiune,cei mai buni meseriasi se vor reorienta catre alte firme,sau catre strainatate....

Braila

Mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Lun 23 Mai 2011, 12:17 pm

banii nu s-au bagat...ce facem fratilor?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  acarul_paun Lun 23 Mai 2011, 11:27 pm

heeeiii... nu stie nimeni nimic de salarii??? cat trebuie sa mai asteptam? pana cand mai muncim pe datorie? cei de la banci nu inteleg faza cu neplata salariilor, ei isi vor ratele platite la termen, altfel platesc penalitati. astia ne vor da salariile si cu dobanda aferenta???
acarul_paun
acarul_paun

Mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  acarul_paun Lun 23 Mai 2011, 11:45 pm

o greva adevarata nu se poate? ca daca tot nu ne platesc... sa nu mai facem nimic, nici macar deranjamente. n-au decat sa se descurce cu cei care si-au luat banii!!!
acarul_paun
acarul_paun

Mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  acarul_paun Lun 23 Mai 2011, 11:47 pm

vorbiti, oameni buni, nu va fie teama si nici nu fiti indiferenti, e vorba de munca noastra si de banii nostri. daca toata lumea tace... trai neneaca pe banii prostilor
acarul_paun
acarul_paun

Mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Subsciu!

Mesaj  ElefistulCrocobazdugat Mar 24 Mai 2011, 5:33 am

acarul_paun a scris:vorbiti, oameni buni, nu va fie teama si nici nu fiti indiferenti, e vorba de munca noastra si de banii nostri. daca toata lumea tace... trai neneaca pe banii prostilor
DA asa este dar nu putem singuri, Doar daca ne UNIM sa fim o forta!!!! Si chiar nu glumesc!
ElefistulCrocobazdugat
ElefistulCrocobazdugat

Mesaje : 24
Puncte : 44
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/05/2011
Varsta : 58
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Mar 24 Mai 2011, 12:00 pm

va rog sa informati colegii, sa ni se alature pe acest forum
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Mier 25 Mai 2011, 10:53 am

Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Mier 25 Mai 2011, 10:58 am

la inceputul acestei luni pe ruta constanta-bucuresti a fost introdus un tren privat ce circula cu rang de tren accelerat. problema e ca acest tren a fost introdus cu plecare din st cta. la ora 17:02 iar la ora 17:09 era deja un tren rapid al cfr calatori. pe langa faptul ca toti calatori se duc la acc. ca este mai ieftin, trenul rapid al cfr-ului ajunje intarziat in bucuresti datorita faptului ca motorul firmei private circula cu viteza de maxim 100 km/h, iar trenul cfr cu 120km/h. ordinul de sus este ca trenul cfr sa nu treaca inaitea celui privat astfel ca trenul cfr ajunje zilnic intarziat in gara de nord.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  tflorin Mier 25 Mai 2011, 10:50 pm

Pana cand actualii liderii sindicali in frunte cu socaciu nu pleaca,asa vom pati luna de luna.Ei nu sustin angajatii ci interesele directorilor pentru scaunele si afacerile lor,asta, atata timp cat ii plateste societatea si le asigura si privelegii(telefoane,masini,benzina,salarii,cazare si altele) nu vor face nimic pentru salariati,pentru ca ei nu simt criza.
Frarieri suntem noi ,palmasii de jos ,care muncim pe gratis.
Principalii vinovati sunt ei!

tflorin

Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Perfect de acord!

Mesaj  ElefistulCrocobazdugat Joi 26 Mai 2011, 1:22 am

tflorin a scris:Pana cand actualii liderii sindicali in frunte cu socaciu nu pleaca,asa vom pati luna de luna.Ei nu sustin angajatii ci interesele directorilor pentru scaunele si afacerile lor,asta, atata timp cat ii plateste societatea si le asigura si privelegii(telefoane,masini,benzina,salarii,cazare si altele) nu vor face nimic pentru salariati,pentru ca ei nu simt criza.
Frarieri suntem noi ,palmasii de jos ,care muncim pe gratis.
Principalii vinovati sunt ei!
Perfect de acord!
ElefistulCrocobazdugat
ElefistulCrocobazdugat

Mesaje : 24
Puncte : 44
Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/05/2011
Varsta : 58
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  tflorin Joi 26 Mai 2011, 1:59 am

ne mai arunca o coaja de paine ca la un cutu,cutu astazi:36% din lichidare.
Parca ne - am merita soarta!

tflorin

Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  tflorin Joi 26 Mai 2011, 6:05 am

din pacate nu intra cei 36% au fost papati de anaf

tflorin

Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty zvonuri

Mesaj  tflorin Joi 26 Mai 2011, 6:42 am

Ultima gaselnita a maroniilor din conducerea societatii de electrificare, este aceea ca se preconizeaza a reduce programul de lucru de la 5 zile pe saptamana, la 4 si de asemenea sa se reduca si salariile !!! Cei mai afectati,vor fi colegii nostri care sunt la programul de 8 ore ! Ce le mai zburda mintea unora, care ar trebui sa se gandeasca la cum sa ne faca munca mai eficienta si mai usoara... Este adevarat, ca la conducerea societatilor din CFR,am avut parte de-a lungul intregii istorii ( destul de zbuciumate) numai de neaveniti,pilosi,hoti,oportunisto-fripturisti si alte categorii de "personal" cu care lista ar putea continua. Va fi vai de noi atat in ce priveste asigurarea bunei functionari a instalatiilor, (prin carpeli,desigur) cat si din punct de vedere al salariilor. Ca doar pentru aia venim la munca !

tflorin

Mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Braila Dum 29 Mai 2011, 8:35 am

Datorita faptului ca forumurile despre Electrificare CFR apar si dispar peste noapte,isi schimba forma de prezentare de la o zi la alta,etc.....tind sa cred ca sint initiate de catre conducerea societatii....este doar o mica banuiala.... Very Happy

Braila

Mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/05/2011

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Admin Mier 01 Iun 2011, 4:29 am

imi permit sa te contrazic...nu fac parte din conducere...acest forum a fost initiat ca o alternativa a forumului oficial...dupa disparitia celui din urma...l-am initiat in scopul popularizarii lui tuturor salariatilor din electrificare, dar constat ca nu intereseaza decat in foarte mica masura...ori oamenii au devenit tacuti si sunt multumiti de situatia existenta
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 22
Puncte : 41
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/05/2011

https://electrificare-cfr.forumgratuit.ro

Sus In jos

Protestul spontan Empty Re: Protestul spontan

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum